Játékosaink az elmúlt 24 órában 39042 kvízt fejtettek, 105 labirintust jártak be és 1501 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!
Kérdés a Kvízlabirintushoz
A dolgon túljutottunk, mindezek ellenére nyertük a meccset. Akár tovább is léphetnék, de a választ olvasva nem vagyok rá képes.
Nem hiszem el, hogy nem értitek, miről beszélek, mert a válasz lényegében mellébeszélés.
Igen, ha én nem tudok valamit, az ellenfél meg igen, akkor jár a pont. És igen, ha az utóbbi időben, amiből megfigyeléseim alapján kiválasztja a rendszer a kérdéseket, nem 65% lett volna a statisztikám, hanem mondjuk 90%, akkor sokkal kisebb eséllyel választott volna ki úgy ötöt, hogy abból csak 1-re legyen jó a válaszom.
Ez mind igaz. De lehet, hogy van igazságosabb kiválasztás. Megpróbálom egy példával érzékeltetni. Holnap 7pettyes-Csonmjong kupaelődöntő, vérbeli rangadó. Szerintetek volt az utóbbi időszakban mondjuk 7pettyesnek 10 rossz válasza? Biztosan. Előfordulhat egy totál véletlen kiválasztásnál, hogy Csonmjong kap 10 olyan választ, amit 7pettyes nem tudott, ő meg tud belőle mondjuk 7-et. Akkor nyer 7:0-ra. A leírtak alapján ez jogos, hiszen tudott 7 olyat, amit ellenfele nem. Ne de ne már! Átlagosan 10 kérdésből 7pettyes 8-at tud! Vagyis csak az történt, hogy a véletlen, ez az ócska lotyó, kibabrált vele. És kiesett, esélye sem volt.
Valami olyamit javasolnék (megvalósítható), hogy úgy legyenek súlyozva a dolgok, hogy ha abból az utolsó n kérdésből, amiből választ a rendszer, mondjuk 80% az ő statisztikája, akkor mindenképpen 6 és 10 között legyen a kiválasztott jó válaszainak a száma. A módusz maradjon 8, legyen egy haranggörbe ehhez igazítva, de 0, 1, 2, 3, 4, 5 jó válasz ne kis valószínűségű esemény legyen, hanem lehetetlen.
Jobban nem tudom elmagyarázni.
Rövid leszek.
Ma két fórumon is viszontválaszoltam a Kvízlabirintustól kapott válaszra. (kérdések kiválasztása, mi is az a gyorsúszás témákban)
Az oka az volt, hogy nem értettem egyet a válasszal. Remélem, ez megbocsátható, biztos másokkal is előfordul.
Néha kicsit karcos a stílusom, ha valakit bántana, bocs, nem volt szándékos. Szakmám miatt a logikus amolyan szent grál, védem foggal-körömmel.
Fantasztikus ez az egész játék, remekül ki van találva, ötletesek a fejlesztések, csuda jó dolgokat hoztok be, mindenki megtalálja, mit szeret benne. Kicsit addiktív, néha nagyon itt ragadok.
Ha hozzászólok, azért teszem, mert szeretném, ha még jobb lenne. Sok dologgal megtudtam már tenni ezt: észrevenni, ha valami javítható, és nem nyugodni, míg nem lesz jobb.
Ne sértődjetek meg azon, ha egy 99,9 % tökéletességű dologban valaki szóvá teszi a 0,1 % hibát. Csak azt szeretné, ha ennyi sem lenne. Nyilvánvaló, hogy többször esik szó arról, ami nem jó, mint arról, ami jó, pedig utóbbiból sokkal több van. Ne utasítsatok el minden segítő szándékú kritikát zsigerből, hátha van, amin érdemes elgondolkodni.
Én max annyit tehetek, hogy megpróbálok light-osabban fogalmazni. Vagy hagyom az egészet, mert nem érdemes. De ugye, utóbbit ti sem szeretnétek?
Részemről ennyi. Itt is, ott is elmondtam, amit gondolok, ti meg eldöntitek, mit kezdjetek vele. Szép estét, hajrá Real Madrid :)
Kedves Micro Prof!
Ha ez egy átlagos kvízjáték lenne, vagy mondjuk egy vetélkedő a tévében, akkor a két játékosnak egyszerre kellene ugyanarra a 10 kérdésekre válaszolnia, melyekről előre nem lehetne tudni, hogy melyikük melyikre tudja a választ és senkiben sem merülne fel, hogy igazságtalan lenne ez alapján eldönteni, hogy melyikük a jobb.
Nálunk tulajdonképp ugyanez történik egy dolog kivételével: a kérdésekre nem ugyanakkor válaszolnak a játékosok, hanem időben eltolva, mindenki akkor a nap folyamán, amikor ráér. Ettől még ugyanazokat a kérdéseket kapják (annak mérlegelése nélkül, hogy ki mit tud) és az ezekre adott válaszaik alapján történik a pontosztás. Miért lenne ettől igazságtalanabb a rendszer?
Ha nem lenne az időbeli eltolás, hanem mindenkinek itt kellene lenni a nap folyamán ugyanabban az időpontban, mint az ellenfele, akkor nem lehetne bajnokságot rendezni, mert valószínűleg rengeteg mérkőzés nem kerülne lejátszásra. A játék tervezése során viszont szerettük volna szimulálni az "élő" vetélkedő izgalmait úgy, hogy ez a probléma ne jelentkezzen. Szerintünk elég jól sikerült.
A te általad felvázolt rendszer véleményünk szerint igazságtalan. Ha az időt most kiiktatjuk az egyenletből és feltételezzük, hogy mindkét játékos hasonlóan gyors, mi történik: a kihívott tulajdonképp 4-5-6-valamennyi pontról indul, mert ennyi jó válaszát mindenképp beválogatnád egy-egy mérkőzésbe, a kihívó viszont lehetséges, hogy 0 ponttal végez, mert egyetlen kérdésre sem tudja a választ, 4 pontnál kevesebbel pedig esélye sincs nyerni. Azaz te adtál a kihívottnak 4-5-6-valamennyi jó választ, de a kihívónak nem adtál semmit, mert előre nem is lehet tudni, mire fog jól felelni.
Ezek a mérkőzések a 10 kérdés helyett csak max. 4-5-6 pont különbséggel érhetnek véget, akkor mi értelme van 10 kérdést végigjátszani?
Ráadásul ez egy óriási szakadékot eredményezne azok közt, akik a kérdéseik ötödére tudják a választ, illetve azok közt, akik 4/5-ére. Előbbieknek esélyeit az utóbbiak ellen tulajdonképp ellehetetlenítené ez a változat.
Ha a kihívott kérdéseit mérlegelni/osztályozni/válogatni kezdenénk a mérkőzésekbe való bekerülés előtt, akkor azzal mindenképp a kihívottak számára tennénk élvezhetetlenebbé a játékot.
A bajnokságban 15 nap eredményén (300 kérdésen), egy-egy kupafordulóban 2 mérkőzésen (20 kérdésen), a páros liga kieséses fordulóiban pedig 4 mérkőzésen (40 kérdésen) múlik a továbbjutás sorsa. Arra aztán nagyon kicsi az esély, hogy a "véletlen" minden mérkőzésen kitoljon egy játékossal, viszont meglepetések bármikor történhetnek. Ennek köszönhető, ha nem mindig ugyanaz a játékos nyeri az egyes versenysorozatokat.
Reméljük ezzel sikerült megvilágítanunk számodra az álláspontunk, hogy miért így működik a játékos-játékos elleni mérkőzések rendszere és nem máshogy.
Tisztelettel kérdezném: délután miért nem működik jól a rendszer. Több mérkőzést is lejátszottam, és sem a helyes válaszokért, sem hibásért nem számol pontot.
Délelőtt semmi gond nem volt.
A mai kihívás végett azért jó volna, ha épp ma működne hibátlanul.
Kedves Don Pedro Gonzales de Toledo!
Nem minden kvízkérdés módosítja a nehézségi szint százalékot, pl. a tippelősek vagy azok, amiknél nem a szintednek megfelelő válaszlehetőség van, nem.
Ha pl. kijátszol egy Könnyítés kártyát, akkor első szintű kérdéseket kapsz, amik nem lesznek hatással a nehézségi szintedre.
Ha olyan kérdést kapsz, ahol csak 3 válaszlehetőség van (magasabb szinten sincs több), hiába vagy magasabb szinten, ez csak első szintű kérdésnek számít és nem módosít a nehézségi szinteden a megválaszolása.
Ha a Küzdőtéren olyan játékost hívsz ki, aki mellett nem annyi csillagot látsz, mint a te szinted, az ellene játszott játék sem okozhat nehézségi szint változást.
Bővebben erről a GYIK-ben:
Kedves Viharvándor!
Mint 7pettyesKaticabogár is írja, célszerű az Óriás tett kártyát a Bazooka előtt kijátszani, hiszen a kártya kijátszásától kezdve számolja a sebzéseket.
Sziasztok! Régóta töprengem azon, hogy mi alapján kalkuláljátok a győzelmi valószínűségeket a meccseken. Mostanában olyan meccseken is engem hoz a rendszer esélyesnek, ahol én messze nem ezt érzem reálisnak. Péládnak okáért: a holnapi bajnokin Csonmjong ellen 55-45-re én lennék az esélyes. Számolgatás nélkül én max önbizalommal is legfeljebb 30%-ot adnék magamnak... Inkább így mondanám: nyerek 15%, döntetlen 25%, kikapok 60%. Ha nem titok, hoghy, miből jön ki, ami megjelenik a meccsek mellett.
Azoknak, akik olvasnak fórumot: én nem fogadhatok magam ellen, de ti megtehetitek, és szerintem elég nagy eséllyel gazdagodtok egy arannyal :)
Kedves Kvizlabirintus!
Szeretnem tudni, hogy miert van az, hogy a bajnoksagban az elvileg hasonlo szintn levo jatekosok ellen rendre tobb jo valaszt kapok, mintt ok ellenem, igy az ellenfel jobb helyzetben nyerhet, mint en. Azaz en kapok kihivokent az ellenfel ellen 7 jo valaszt, de o ellenem csak 5 jo valaszt, igy ellenem 6 jo valasszal is tud nyerni, en viszont csak 8 jo valasszal nyerhetek. Miert nem azonos egy forduloban a jo valaszok szama, hogy igazsagos legyen a verseny.
Kedves Micro Prof!
A játékosok leadott válaszaiból az utolsókat hasonlítjuk össze. Nem törekszünk a tökéletes valószínűség megtalálására, mivel az egésznek nincs nagy jelentősége, csak színesítőleg kerül oda ez a kiírás a mérkőzések mellé.
Kedves Quizes!
Ebbe a statisztikába minden játékostól csak az első válaszok számítanak. Ugyanakkor nem zárjuk ki a kártyák segítségével megválaszolt kvízeredményeket, ennyiben csalóka lehet amit ott látsz.
Kedves Sboszi!
A játékosok elleni mérkőzésekben a kihívottak korábbi válaszaiból választ a program, azok közül, melyeket nem olyan kártyák segítségével adott, melyek segíthetik vagy hátrálhatják a válaszadást egy kvízkérdésre.
Azt, hogy miért nem elemezzük és szelektáljuk a beválogatott kérdéseket/válaszokat, azaz javítjuk fel vagy rontjuk le egy-egy játékostól bekerülő jó válaszok számát, az 584. hozzászólásban írtunk, javaslom az elolvasását.
Ha neked arányaiban kevesebb a segítség nélkül leadott jó válaszod az utóbbi időben leadott válaszaid közt, mint az ellenfelednek, akkor nagyobb rá az esély, hogy tőled kevesebb jó válasz kerül be egy-egy ilyen mérkőzésbe, mint a visszavágón az ellenfeledtől. Ugyanakkor csak akkor számít ez hátránynak, ha az ellenfeled a mérkőzésen felmerülő 10 kérdésre több jó választ ad, mint te.