Játékosaink az elmúlt 24 órában 36579 kvízt fejtettek, 92 labirintust jártak be és 1488 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!
Karácsonyi hagyomány
A gyerekek által legjobban várt ünnep az évben a karácsony, melyet a naptár szerint minden év december 25-én és 26-án tartanak, de ezt már az előtte való szentestén megelőzi a karácsonyfaállítás és ajándékosztás hagyománya. Következzen most több érdekesség a keresztények legnagyobb ünnepéről, melynek szokása már évszázadokkal ezelőtt meghonosodott a világ majdnem összes országában.
Forrás: Pixabay
Karácsony
- A karácsony keresztény ünnep, amely Jézus Krisztus születését ünnepli. Évekkel a halála után választotta a keresztény egyház ezt a napot a születése napjául.
- A világ több országában rendeznek karácsonyi pulóver versenyeket, ahol a legszebb vagy a legviccesebb nyer.
- Az USA Alabama államában ismerték el először hivatalos ünnepként a karácsonyt, 1836-ban.
- A leghíresebb és legnagyobb karácsonyi ajándék a franciák ajándéka az USÁ-nak: a New York-i Szabadság-szobor.
- A Jingle Bells című közismert karácsonyi nótát valójában hálaadásra írta James Lord Pierpont 1857-ben. Ez volt az első dal, amit az űrből sugároztak.
Karácsonyfa
- Fákat először az ókori egyiptomiak és a rómaiak díszítettek ezeken az ünnepeken. A modern karácsonyfa állítás szokása a 16. századi Németországban terjedt el először. Kezdetben gyümölcsökkel és diófélékkel aggatták tele a fát.
- Németországban, Lengyelországban és Ukrajnában is úgy vélik, hogy ha egy pók hálót szó a karácsonyfán, az szerencsét hoz. Épp ezért már eleve kaphatóak pókháló alakú díszek, melyet azoknak árulnak, akik nem bíznák a természetre a szerencse dolgát.
- Az első mesterséges karácsonyfa (próbálkozás, hogy ne kelljen annyi fát kivágni), zöldre festett libatollakból állt. A 19. században, Németországban próbáltak tenni a folyamatosan erdőirtás ellen ezzel a termékkel.
Karácsonyi ételek
- Mielőtt elterjed volna a pulyka, mint tradícionális ünnepi étel, mustárral borított disznófejet ettek karácsony napján Angliában.
- Örményországban sokan egy hétig böjtölnek az ünnep előtt, majd könnyű ételeket esznek karácsony estéjén: sült halat, salátát és spenótot.
- Japánban a KFC (Kentucky Fried Chicken) amerikai üzletlánc éttermei a legnépszerűbb úticélok december 25-én és 26-án. Ezt a szokást egy 1947-es karácsonyi kampány tette népszerűvé az országban.
Mikulás
- Szent Miklós keresztény püspök volt, aki a szegényeken és rászorulókon segített. Nagyon szerette a gyerekeket és ha csak tehette, titokban meglepte őket ajándékokkal. Az ő története inspirálta Mikulás alakjának megszületését.
- Régen zöld, lila, kék ruhában jártak a Mikulások. A Coca-Cola cég volt az, aki úgy döntött a saját marketingje kedvéért, hogy legyen a Télapó inkább piros köntösben, s ezzel a mai napig tartó szokást teremtettek meg.
- Rudolf nem az egyetlen, csupán egy a kilenc rénszarvas közül, akik Mikulás szánját húzzák. A többiek: Üstökös, Íjas, Csillag, Táncos, Pompás, Villám, Táltos, Ágas.
- Olaszországban virgács helyett széndarabok járnak azoknak a gyerekeknek, akik rosszak voltak.
- Karácsonykor a Mikulásnak körülbelül 355 millió mérföldet kell utaznia, és 842 milliószor kell a gyermekes családok otthonánál megállnia, ha senkit nem akar kihagyni.
- Izlandon 13, Mikuláshoz hasonló teremtmény hordja az ajándékokat. A rossz gyerekeknek itt rothadó krumplit adnak.
Egyéb
- A statisztikák szerint az egyik időpont a naptárban, amikor a legtöbben elválnak, karácsony előtt két héttel van. A másik pedig Valentin-nap után két héttel. A legkevesebben karácsony napján szakítanak.
Kvízlabirintus.hu, 2020. december 2.