Játékosaink az elmúlt 24 órában 38334 kvízt fejtettek, 84 labirintust jártak be és 1560 mérkőzést játszottak egymással. Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!
Mivel már korábban is szó volt erről a kérdésről és már akkor felmerült, hogy mik is a skandináv országok, ezért átfogalmaztuk a kérdést, hogy egyértelműbb legyen:
"Melyik évben rendeztek utoljára nyári olimpiát a három skandináv ország valamelyikében?"
Reméljük, így már mindenki érteni fogja, hogy nem a teljes Észak-Európa régióról beszélünk, csak az északi germán országokról, melyekre a Skandinávia kifejezést általában használják.
Helsinki véleményem szerint Finnországban van. Amit írtál, annak megfelelően gondolom Norvégia, Svédország, Finnország jelenti Skandináviót, amelyek a kutya alakú félszigeten vannak. Ismétlem, Finnország köztük van. Nyári olimpiák ebben a régióban: 1912 Stockholm, 1952 Helsinki (és az említett 1956. évi lovas versenyszámok, Stockholm). Több nyári nem volt. Javaslatom újra: kérdezzétek az ELŐSZÖR-t, ne az UTOLJÁRÁ-t, az egyértelműbb, nem zavar a lovas miniolimpia... Ha marad a kérdés, akkor pedig javytsátok a választ 1952-re. Kösz.
Sok helyen úgy szerepel, hogy a szó szoros értelmében Svédország, Norvégia és Dánia gyűjtőneve, de a magyar szóhasználatban gyakran Finnországot, Izlandot és Feröert is beleértik. Én Dániát hagytam volna ki, 40 évvel ezelőtti tanulmámnyaim alapján, mert Norvégia, Svédország és Finnország van a Skandináv félszigeten.
Ennek ellenére egy sportkérdést nem hegyeznék ki erre.
Nem tragikus hiba, de korrigálnám. Egy fizika tematikus kvízben volt, hogy melyik nem a víz olvadáspontja. Celsiusban és Fahrenheitben jó adat szerepelt, a Kelvin volt a kivétel. De ott az szerepelt, hogy -276,... K. Ezt nagyon jó lenne korrigálni, bár logikailag rendben van, a fizika szempontjából káros. A Kelvin-féle skála az úgynevezett abszolút hőmérsékleti skála, az a lényege, hogy nincs negatív érték. Nulla Kelvin az, amikor a részecskék mozgása megáll, és ez a hőmérséklet mai tudásunk szerint nem érhető el. Vagyis -276,.. K nem létezik...
Á, köszi, közben olvastam én is pontosabban erről.
Akkor eszerint jó, de alapból szerintem nem ez a fajta ugrik be az emberek többségének, nem csak nekem pár óra alvás után :) ugye az az alap, mikor nem volt még monitor... persze,itt sokszor pont ez a lényeg, meg rá is lehetne jönni a válaszokból, de hát...ahhh
már több napja találkozom több hibás kérdéssel, egy azonban most - olaszosként - különösen szúrta a szemem. A ricotta nem sajtféleség, hanem túró; leginkább a mi juhtúrónkhoz van közel, csak nem annyira sós, alaphelyzetben... Ezt mindenképpen javítani kellene
Újabb, kimondottan szemléletromboló hibát találtam. Melyik a nagyobb egy 1 cm sugarú kör esetén? A kerülete, a területe, vagy egyenlők? Hát ennek abszolút semmi értelme. Nem lehet összehasonlítani egy távolságot és egy területet. Melyik legnagyobb: 1 kg, 2 m, 3 dl, 4 év, 5 J? Semelyik kettő nem hasonlítható össze. Ezt a kérdést egyszerűen törölni kellene, mert még javítani sem lehet. A kerület mérőszáma nagyobb, de csak akkor, ha a kerületet cm-ben, a területet meg négyzetcentiméterben mérjük.
Igen, az embernek a rajzóra ugrik be, amikor festékeket kevertünk. Ott szerintem lehetetlen sárgát kikeverni másokból, például piros, zöld és kék festékből. Viszont a kék meg a sárga összekeverve zöld lesz, ha még kéket is teszünk hozzá, akkor barna. Tényleg elég sokféle színkeverés van. lehet, hogy azt kéne beleírni, hogy számítógépeknél, monitoroknál, vagy valami ilyesmit.